Bibliotekų metai įpareigoja bibliotekininkus šiemet mobilizuoti visas pajėgas ir intensyvinti savo veiklą. Todėl gimnazijos biblioteka kovo pradžioje taip pat dalyvavo šurmulingoje Kaziuko mugėje. Gimnazijos fojė įsikūrė „Literatūrinė sielos vaistinė“, kurioje darbavosi, sunkius „ligonius“ priėminėjo patyrusios ir nusipelniusios „sielų“ daktarės Jurga ir Virginija. Buvo imtasi įprastų ir netradicinių metodų ligų simptomams nustatyti. Daugelis pacientų buvo ramūs, sukalbami, nusiteikę pozityviai priimti daktarių rekomendacijas. Tačiau vienam lankytojui čia viskas pasirodė įtartina: jis pirmiausia pareikalavo licencijų, leidimų dirbti ir išsilavinimą patvirtinančių dokumentų. Reikėjo griebtis apsukrumo, net burtų, kad sušvelninti padėtį. Pavyko, ačiū Dievui, apraminome.

Ligonių diagnozės daugmaž panašios: per mažas knygų skaitymas, susiaurėjęs akiratis, suledėjusi siela, suakmenėjusi širdis... Kiekvienam apsilankiusiam vaistinėje buvo dalinama net po keletą receptų sielai – kokias knygas skaityti, kad reikalai pasitaisytų. Pvz.:

Romain Gary „Aušros pažadas“. Apie motinos meilę, šviesius vaikystės prisiminimus. Šalutinis poveikis: pabėgimas į fantazijų pasaulį, meilės ilgesys.

Henris Deividas Toras „Voldenas, arba Gyvenimas Miške“. Nejaugi žmonės Žemėje gyvena tam, kad pasidarytų daiktų vergais? Civilizacija turi savo labirintus... ji sunaikina save. Ši knyga rekomenduojama tiems, kam rūpi žmogaus buvimo pasaulyje prasmė.

Kurt Vonegut „Žmogus be tėvynės“. Gydo nevaldomą optimizmą, pagerina realybės suvokimą. Galimas šalutinis poveikis – padidėjęs polinkis savanoriškai neatlygintinai veiklai.

Iain Banks „Širšių fabrikas“. Rekomenduojama tiems, kuriems nuolat nuobodu, kurie nori būti pabudinti ir išgąsdinti. Šalutinis poveikis: noras kurti sudėtingus aparatus, atlikti eksperimentus su vabzdžiais ir giminaičiais.

Džiaugiamės, kad „Literatūrinę sielos vaistinę“ aktyviai lankė ir dideli, ir maži. Kartais net buvo susigrūdimų, pacientų teko prašyti rimties, kantriai laukti išbandymo, o ne stumdytis ir stengtis užlįsti be eilės.

Laukiantieji savo laiko, galėjo pasidomėti knygų paroda „Jei knygoms būtų teikiami Oskarai...“, taip pat savo pasiūlymus, pageidavimus, kritiką, o gal būt nuoskaudas surašyti ir įmesti į „Idėjų skrynelę“.