bus transportation icon 512

Mokyklinių autobusų  tvarkaraščiai:

book open flatRekomenduojamų perskaityti knygų sąrašas:

image1 

 

Švenčiame ir mėgstame visas metų šventes, bet labiausiai patinka ruoštis šviesiausiai pavasario šventei-Šv.Velykoms! Puošiame visą grupės aplinką: langus, duris, staliukus... Marginame kiaušinius ir nešamės juos į namučius. Ne tik namie, bet ir grupėje, pasikvietę į svečius bibliotekininkę Astą, surengiame  kieme margučių ridenimo varžybas. ,,Valio, man pavyko!“
 

 

„Aš tikrai myliu Lietuvą!“-skambant šiai ir kitoms dainoms apie Lietuvą, vaikai lankstė laivelius, spalvino, rašė Lietuvos vardą. Paskui, rūpestingai apsirengę, išžingsniavo upelio link. Ten plukdė savo laivelius, linkėdami jiems gero kelio, linkėdami, kad jie pasiektų jūrą.
 

 

Kas nemėgsta pramogauti? Vaikai labai laukė susitikimo su klounu Vytuku. Po įspūdingo klouno pasirodymo visi pabandė ,,sustabdyti laiką“, t.y. nusifotografuoti.
- O kas  čia?-klausė vaikai, rodydami į bibliotekos duris.
-Čia yra biblioteka,-paaiškino auklėtoja.
-A, tai čia įdomu,-tarė  Guoda.
Ir tikrai buvo įdomu: vaikai  ne tik susipažino su bibliotekininke Virginija, pamatė, kiek ji ,,turi“ daug  knygų, bet taip pat susidomėję apžiūrinėjo ąsočių ekspoziciją. Tai pavyko!
 

 

Viso pasaulio vaikams patinka šventės. Mūsų grupės vaikams labiausiai džiugus yra kalėdinis laikotarpis. Jo metu jau kasmetine tradicija tapo: adventinio vainiko pynimas, girynukų atneštos eglutės puošimas savo sukurtais žaisliukais, svečiavimasis pas ,,tetą Astą‘‘, kuri dažnai kviečiasi mažuosius paklausyti pasakų. Aišku savaime, kad laukiamiausias momentas yra susitikimas su Kalėdų Seneliu. Tada taip linksma!

 

Kam mokytis iš plakatų, ar dar ko negyvo? Mes turime puikias galimybes susipažinti su daržovėmis, gyvūnais, augalais artimiausioje aplinkoje. Tik apsiaunam batukus ir keliaujam šiandien į daržą! O ten ir su saulėgrąža galime pasimatuoti, ir kas graužia kopūsto lapus pamatyti.
-Ką radau!-džiaugiasi Agnė. Ir tikrai stebuklas-žydinti pienė, o jau vėlus ruduo. Visi dar nori vasaros...
 

 

Mus vis kas nors  moko ir moko: mama, tėtis, seneliai, auklėtojos, bibliotekininkė... O šiandien mus mokė bendruomenės slaugytoja Aida. Ji papasakojo, kodėl sveika valgyti daržoves, vaisius, uogas. Pasirodo, kad vitaminai irgi turi vardus. Puikumėlis!
Kad daržoves valgyti yra sveika, žino kiekvienas vaikas. Valgyti tai sveika, bet ar kiekvienas žino, kaip sunku morką sutarkuoti. Tą darbą visi bandėme dirbti drauge. Skanesnės morkos dar nebuvome ragavę. Skanumėlis!
-Kokios mano mamytės rankos stiprios!- džiaugėsi Evelina.
-Ir mano, ir mano!- pritarė kiti vaikai.
Kiekvieną savaitės dieną vyko kažkas įdomaus: tai atlikome įvairias užduotis, tai gaminome drauge su mamytėmis patiekalus iš daržovių, uogų, vaisių. O penktadienį-vaišių stalas. Visi  valgėme iš uogų, vaisių, daržovių skaniausius  valgius. O kaipgi, ne? Juk drauge su mamytėmis gaminome. Skanaus ir jums!
 
Kam eiti į mišką grybauti? Grybai šalia! Mums pasisekė, čia tiek daug įvairių medžių. Galime pasidžiaugti ir spalvingais lapais, ir prisirinkti ,,šokoladinių‘‘ kaštonų, ir pasimatuoti, kiek užaugome per vasarą, ir ,,nueiti‘‘ į svečius pas kurmį, peliuką, pažiūrėti kokie jų nameliai. O grybų vis kitokių randame: kazlėkų, paberžių, ūmėdžių, net pilkųjų tauriabudžių. Neliečiame musmirių. Jos – vaistai briedžiams,  tegul auga, juk tokios gražios!
 
Ruduo-gėrybių metas, reikia jomis pasidžiaugti ! Tai vyksta kiekvieną rudenį: vaikučiai drauge su tėveliais, gamina įvairias grožybes iš užaugintų daržovių, uogų, gėlių. Jomis puošia grupės aplinką, pasakoja iš ko ir kaip jie sukūrė šiuos vienetinius darbelius. Vėliau vyksta pažintinė veikla prie bendro stalo. Taigi kieno daržovė skaniausia, ilgiausia, sunkiausia...