• Gimnazija1
  • Gimnazija2
  • Gimnazija3

Pumpėniečiai gimnazistai jau nebeįsivaizduoja bibliotekos veiklos be įvairių kelionių. Viena iš jų – kasmetinė išvyka į Vilniaus knygų mugę. Dar spalio mėnesį IG klasės mokinės Irūna Morkevičiūtė ir Dominyka Mickutė priminė bibliotekininkei, jog laikas organizuoti kelionę į Vilniaus knygų mugę. Kaip galima užmiršti visus metus taip laukiamus visuotinus knygų atlaidus?

Šiemet į mugę susiruošė: šeštokė Kamilė Aglinskaitė, septintokai Dovydas Mickus, Kasparas Markevičius ir Simas Kačerauskas, aštuntokai Paulius Bartusevičius, Silvija Krasauskaitė, Kotryna Prankaitė, Ugnė Ragauskaitė ir Ernestas Vedluga, IG klasės mokiniai Viktorija Aglinskaitė, Eglė Čirgelytė, Dominykas Kuliavcevas, Dominyka Mickutė ir Irūna Morkevičiūtė.

Su mugės programa susipažinome iš anksto internete. Žinojome ko norime ir kur eisime, susiplanavome pirkinius, bet kaip visuomet palūžome pamatę, kad ir neplanuotą, tačiau labai trokštamą knygą – visi limitai skaudžiai viršyti.

Šiemet intensyviai lankėme mugės renginius. LRT studijoje-forume stebėjome diskusiją apie žymų mokslininką, eseistą, kultūrologą Algirdą Julių Greimą. Pokalbį vedė buvęs kultūros ministras Arūnas Gelūnas, kuris 2011 m. lankėsi Pumpėnų bibliotekoje. Bibliotekų erdvėje apžiūrėjome pirmosios lietuviškos knygos – 1547 m. išleisto Martyno Mažvydo „Katekizmo“ faksimilę (tikslią originalo kopiją). Šiemet minime 470-uosius „Katekizmo“ išspausdinimo metus! Taip pat stebėjome diskusiją „Ar lietuvių vaikų poeziją ištiko mirtis?“, dalyvavome naujausios rašytojo Valdo Papievio knygos „Žiebtuvėliai anarchistai“ pristatyme, muzikos salėje bendravome su ryškiausiais ir aktyviausiais Lietuvos muzikantais Monika Linkyte, Marijonu Mikutavičiumi, Domantu Razausku, Vidu Bareikiu. Kiekvienas galėjo rinktis pagal savo skonį...

Gimnazistams patiko knygų mugėje, nes ten jų žodžiais „gyva atmosfera, unikalūs kultūriniai renginiai, didžiulis knygų pasirinkimas, galimybė pamatyti žymius kultūros žmones, galimybė susitikti Vilniuje studijuojančius brolius ir seseris...“. Paulius sako, kad įspūdžiai nerealūs, būtinai važiuos kitais metais, jau perskaitė dvi knygas iš penkių nusipirktų. Irūna taip pat išsirinko keletą knygų, pamatė daug žymių žmonių: dainininką Merūną, režisierę Dalią Ibelhauptaitę, rašytojus Kristiną Sabaliauskaitę, Jaroslavą Melniką, Edmundą Malūką, žurnalistą, rašytoją Andrių Užkalnį, aktorę Nijolę Narmontaitę. Eglei labiausiai patiko muzikos salė. Ji taip pat dalyvavo edukacinėse dirbtuvėse. Pasak Kotrynos, knygų mugė turėtų vadintis „Knygų rojus“, nes ten kiekvieną kartą pamatai naujų knygų, projektų, rašytojų ar kitų garsenybių, renginių gausybė pritraukia daug žmonių. Įspūdžiai nepakartojami, lankytis knygų mugėje – vienas malonumas.

Grįžtant aplankėme Panoramos prekybos centre veikiančią įspūdingą multimedijos parodą „Van Gogh. Life in art“, skirtą žymiausio olandų tapytojo Van Gogo gyvenimui ir kūrybai.

Lauksime ateinančių metų Knygų mugės, kurios tema jau paskelbta – „Skaitau Lietuvą, skaitau pasaulį“.

Knygmug2017

knygmugLRT