• Gimnazija1
  • Gimnazija2
  • Gimnazija3

lrt90

Šiemet minimas Lietuvos radijo 90-metis. Prisiminkime jo atsiradimo istoriją.

Pirmoji radijo stotis Lietuvoje buvo pradėta statyti 1910 m. Kaune. Jau buvo iškelti trys 50 metrų aukščio antenos stiebai, tačiau prasidėjęs pirmasis pasaulinis karas darbus sutrukdė. Vokiečiams užėmus Lietuvą, jų kariuomenė ten pat įrengė radijo siųstuvą, kurį vėliau, kraustydamiesi iš Lietuvos, perdavė Lietuvos vyriausybei. 1919 m. liepos 31 d. pasigirdo jau lietuviškas šaukinys.

1926 m. birželio 12 d. 19 valandą eteryje nuskambėjo žodžiai: „Alio, alio radijo Kaunas. Lietuva, Europa“. Radiofoninė stotis pastatyta Kaune, Perkūno alėjoje, netoli Ąžuolyno. Šiai stočiai vadovavo mūsų kraštietis iš Akmenytės vienkiemio (iš gyvenamųjų vietovių sąrašo šis kaimas jau išbrauktas) Alfonsas Jurskis (1894 - 1966).

Lietuvos radijo 90-mečiui paminėti Pumpėnų gimnazijos bibliotekoje buvo paruošta parodėlė, kuriai eksponatus paskolino pumpėniečiai Rimas Likas, Vladas Dubininas ir bibliotekininkė Virginija Čeponienė. Parodėle ypač domėjosi vyresniųjų klasių vaikinai.