• Gimnazija1
  • Gimnazija2
  • Gimnazija3

Mokiniams vasaros stovyklos metu bibliotekos skaitykloje buvo pristatyta rašytojo V. Račicko knyga „Svečiuose pas mešką“, skaitytos rašytojo surinktos Sibiro vaikų atsiminimų ištraukos. Taip pat mokiniams buvo pristatyta surinkta ir užrašyta medžiaga apie pumpėnietės Onos Pakarnaitės-Gaspariūnienės atsiminimus apie tremtį Irkutsko srityje, Taišeto rajone.

1941 metų birželio 14 dieną prasidėjo masinis Lietuvos piliečių trėmimas. Nepriklausomai nuo tautybės, veiklos, ar amžiaus, žmonės buvo per prievartą iškeldinti iš savo namų ir ištremti į atokiausias Sibiro vietoves. Trėmimų vykdytojų operatyvinė grupė įsiverždavo į tremiamųjų būstus, pakeldavo gyventojus iš miego, pagal sąrašus patikrindavo šeimos sudėtį, surengdavo kratą, o po to pranešdavo apie jų ištrėmimą iš Lietuvos ir liepdavo krautis daiktus.

Projekto „Misija Sibiras 2016“ vadovai organizuoja tremtinių ir politinių kalinių atminimo ir pagerbimo akciją „Ištark Išgirsk Išsaugok“, kurios metu bus perskaityta 22 000 ištremtųjų pavardžių ir likimų.