• Gimnazija1
  • Gimnazija2
  • Gimnazija3

Neseniai baigėsi šalies prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija ,,Knygų kalėdos“. Akcija buvo sumanyta 2011 metais, kai šalies prezidentė gavo laišką iš Šiaulių Povilo Višinskio viešosios bibliotekos jaunųjų skaitytojų, kuriame jie prašė padovanoti naujų knygų. Prezidentė kreipėsi į Lietuvos žmones, ragindama aukoti knygas šalies viešosioms ir mokyklų bibliotekoms.

Penktoji, jubiliejinė akcija ,,Knygų Kalėdos“ kvietė dalyvauti savanorius, surengti skaitymus vaikų ir senelių globos namuose, socializacijos centruose ir šeimynose. ,,Knygų Kalėdų“ eglutės įžiebimo šventėje Prezidentūroje dalyvavo ir mūsų gimnazijos bibliotekininkė Virginija Čeponienė.

Su aktyviomis bibliotekos bičiulėmis ketvirtokėmis – Austėja Zubavičiūte, Neda Strelčiūnaite ir penktos klasės geriausiomis skaitytojomis Ugne Ramanauskaite, Simona Mulevičiūte, Migle Kubiliūte ir Julita Kancleryje – nuvykome į Lavėnų socialinės globos namus. Prieš važiuodamos pasigaminome šventinių atvirukų globos namų gyventojams ir renginyje dalyvavusiems globos namų darbuotojams. Lavėnuose pirmiausia buvo trumpai pristatyta ,,Knygų Kalėdų“ akcija. Penktokės padainavo mėgstamą dainą. Julita ir Simona pasekė pasakas, Neda, Austėja, Miglė deklamavo eilėraščius. Socialinės globos namų darbuotoja Vilija Užpulevičiūtė gimnazijos bibliotekai padovanojo K. Gudonytės naują romaną paaugliams ,,Jie grįžta per pilnatį“, pavaišino arbata, direktoriaus pavaduotoja socialiniam ir medicininiam darbui Rita Papučkienė papasakojo apie globos namus. Džiaugiamės prasidėjusia draugyste, sutarėme ir toliau bendradarbiauti.

,,Knygų Kalėdų“ akcijos metu gimnazijos bibliotekai buvo padovanotos 43 knygos.Knygas dovanojo mokytojai Rima Žemaitytė, Alvydas Matuzevičius, Vladas Cucėnas, 1, 2, 3, 4 klasių mokiniai, dabar besimokantys ir buvę mokyklos mokiniai Neda Strelčiūnaitė, Aldona Naglienė, Vanda Mikoliūnienė, Antanas Buračas, Algimantas Stalilionis, Jonas Sabeckas, taip pat Krekenavos bazilikos rektorius kunigas Gediminas Jankūnas, knygos ,,Daujėnai“ mecenatas Pranas Kiznis.

Nuoširdžiai dėkojame visiems, dovanojusiems knygas.