• Gimnazija1
  • Gimnazija2
  • Gimnazija3

Į pažintinę kelionę po Aukštaitijos nacionalinį parką, aplankant ir Anykščių naująjį medžių lajų taką, mus pakvietė Pasvalio rajono skautų organizacijos vadovė Diana Kraptavičienė. Keliavome kartu su Saločių pagrindinės mokyklos skautais.  Į kelionę važiavo daugiausia knygų perskaitę gimnazijos mokiniai: ketvirtokai - Auksė Adomaitytė, Lukas Pakalnis, Neda Strelčiūnaitė, Dovilė Vorobjovaitė, Austėja Zubavičiūtė; šeštokės – Gabija Kubiliūtė, Miglė Matušauskaitė; septintokai – Kotryna Prankaitė, Lukas Staškevičius, Florentinas Vainickas. Apie nacionalinį parką pasakojo, į piliakalnius ir muziejus lydėjo informacinio centro gidė Rita Ramanauskienė. Maršrutą pradėjome nedideliame Palūšės kaimelyje. Palūšės bažnyčios kompleksas yra medinės architektūros įžymybė, ji pavaizduota Aukštaitijos nacionalinio parko emblemoje. Bažnyčios šventoriuje apžiūrėjome koplytėlę. Jų statyba Lietuvoje daugiausia yra išplitusi Žemaitijoje. Koplytėles lietuviai statė tyliai priešindamiesi šalies rusifikacijai, spaudos draudimo metais (1864–1904). Palūšėje yra įžymaus Lietuvos kompozitoriaus Miko Petrausko tėviškė, aplankėme jam skirtą medinį, arkos formos paminklą. Vėliau nuvažiavome prie Ginučių vandens malūno, užkopėme į Ladakalnį, istorinius Papiliakalnės ir Ginučių piliakalnius, apžiūrėjome Pilkapio ekspoziciją ir Bičių muziejų. Ekskursantus sužavėjo mums neįprasti ledyno suformuoti ežerai (parke telkšo 127 ežerai), kalvynai ir  kalvagūbriai, daug spygliuočių ir lapuočių miškų.